Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Tütüncü, “Yeşil belediyeciliğe devam”

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Kepez’in semt parklarını gezen Başkan Tütüncü, bugüne kadar ilçeye 3 milyon metre karenin üzerinde yeşil alan kazandırdıklarını belirterek, “Yeşil belediyeciliğe devam” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye yeni kazandırılan ve tadilatı yapılan semt parklarında incelemelerde bulundu. Semt parklarını tek tek gezen Başkan Tütüncü, doğu tarafı 12 bin 767 metre, batı tarafı ise 17 bin 133 metre kare alana sahip, tadilat aşamasındaki Sakarya Parkı’nı da gezdi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Tütüncü, yenilenecek ağaçların yerine de zeytin ağacı dikilmesi talimatı verdi. Kepez Belediyesi olarak yeşile bambaşka bir önem verdiklerine değinen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Bir yandan harika yeni parklar yaparken, diğer yandan da eskiyen parklarımızı yeniliyor ve kullanılamaz hale gelen yeşil alanlarımızı da yeniden yeşillendiriyoruz.  Çünkü artık Kepez’de yeşil seferberliği var.” diye konuştu.

Kepez’e nitelikli yeşil alanlar

Kepez’in Yeşil Seferberliği’nin yaklaşık 3 aydır büyük bir hızla devam ettiğine değinen Başkan Tütüncü, “Kepez’e yeni ağaçlar dikiyoruz, yeni yeşil alanlar oluşturuyoruz. Bütün bu çabamızda ki gayemiz, hemşehrilerimizi daha çevreci bir ortamda yaşatmak istiyoruz.  Kepez yeşile çok büyük önem veriyor. Bugüne kadar 3 milyon metrekarenin üzerinde yeşil alan ürettik. İnşallah bu çabalarımızla ve gayretlerimizle birlikte çok daha geniş yeşil alanlarımız olacak. Ama bundan çok daha önemlisi çok daha nitelikli, kaliteli yeşil alanlarımız olacak. Kepez’de yeşil belediyeciliğe devam.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye gezi sırasında Park ve Bahçelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır ve Park Bahçeler Müdür Vekili Muhammed Ahmet Demirtaş eşlik etti.

ANTALYADAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.