Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Antalya ‘ya Uzun Yıllar Hizmet Edecek

7 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Aksu Kurşunlu Cami ve Kent Mezarlığı’nda Antalya’ya uzun yıllar hizmet verecek tesisler kazandırdı.

Kurşunlu Cami-Kent Mezarlığı Projesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kurşunlu Kent Mezarlığı’nda başlattığı 20 milyon 540 bin lira yatırım maliyetli Yeni Şehir Mezarlığı Tesisleri Projesi’ni tamamladı.

Antalya için uzun vadede kentin defin ihtiyacını karşılayacak mezarlık projesi ile vatandaşlar defin işlemlerini ve ibadetlerini kolaylıkla yapabilir hale geldi. Projelendirmesi ANTEPE tarafından yapılan 1395 dönüm alan üzerine kurulu Kurşunlu Yeni Şehir Mezarlığı Projesi, toplam 230 bin metrekarelik alana sahip.Proje kapsamında gasilhane,morg binaları ve 800 kişilik cami, hizmet binası, kadınlar ve erkekler için abdesthane ve şadırvan inşa edildi. 30 adet mezar adası yolu düzenlendi. 4350 metrekarelik otopark alanı yapıldı. Projenin diğer kısımlarında ise peyzaj düzenlemesi, oturma alanları ve süs havuzları gerçekleştirildi.

Camide Selçuklu motifleri

Minare yüksekliği 33 metre, kubbe yüksekliği 20 metre olan caminin, kapalı ve yarı açık ibadet alanları ile halkın ihtiyacına cevap vermesi hedefleniyor. İç kısımları hüsn-ü hat motifleri ile süslenen caminin dış cephesi oyma Selçuklu motifleri ile bezendi.

Her detay düşünüldü

Kurşunlu Cami ve Kent Mezarlığı Projesinde vatandaşların son görevlerini yerine getirirken her türlü ihtiyaçlarının karşılanması hedeflendi. Mezarlık yönetim binasında ofis odalarının yanı sıra, ziyaretçiler için her detay düşünüldü.Projede yemek dağıtım yerleri, dinlenme ve bekleme alanları, bay-bayan tuvalet gibi halka hizmet verecek diğer üniteler de bulunuyor.

Atölye binası

Proje kapsamında, bir de atölye binası inşa edildi. Atölye binası, cenaze nakil araçları ve iş makinalarının gerekli tadilatın yapılabilmesine imkan tanıyor.Atölye de demir ve boya atölye birimi, tabut ve ahşap işlerinin imalat ve bakım işleri için ahşap atölye birimi, depolama birimi gibi üniteleri bulunuyor.

ANTALYA DAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.