Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ULUSLARARASI FUTBOL TURNUVASI HANECUP SONA ERDİ

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çeşitli yaş gruplarında 38’i yabancı 43 takımın katıldığı 3’üncü Uluslararası Futbol Turnuvası HaneCup sona erdi. Manavgat’ın Kumköy Turizm Merkezi’nde 27 Ekim de başlayan turnuvada U10, U11, U12, U13, U14 ve U16 kategorilerinde aralarında Beşiktaş, Antalyaspor, Manavgat Belediyespor, Lokomotiv Moskova, Lokomotiv Taşkent, FC Lyon’un da bulunduğu 43 takımdan 600 sporcu mücadele etti.

 2004 ve 2011 arasında doğan geleceğin futbol yıldızlarının katıldığı turnuva 3 Kasım’da sona erdi. Turnuvada dereceye giren takımlar son gün düzenlenen Gala gecesinde kupalarına kavuştu.

Başarılı bir turnuva gerçekleştirdiklerini belirten The Game Agency Pro Yönetim Kurulu Başkanı Alexsey Schepinov , “ Önümüzde ki yıl nisan ayında 2 farklı turnuva düzenleyeceğiz. Çok daha fazla takımları turnuvaya dahil etmeye çalışıyoruz. Nisan ayında düzenleyeceğimiz turnuvalarda başta Almanya olmak üzere İsviçre, Danimarka ve Rusya’dan bir çok takımın katılmasını planlıyoruz.”dedi.

Turnuvanın oldukça çekişmeli geçtiğini belirten Mad Sports Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Ali Dersinlioğlu, “Bu sene turnuvaya Türkiye’den az takım katıldı. Turnuvamızda daha çok yabancı takımlar ağırlıktaydı. Turnuvaya katılan takımların ülkelerinin süper lig takımları olduğundan oldukça çekişmeli mücadeleler oldu. Beşiktaş turnuvada üçüncü oldu. Turnuvada 7 ülkeden toplam 43 takımı ağırladık. Bu bizim için yeterli değil. Nisan ayında düzenleyeceğimiz turnuvalarda daha çok Avrupa takımlarını Türkiye’ye getirebilmek için çalışıyoruz. Nisan ayında ki ilk turnuvamızın tarihini 01-08 Nisan olarak kararlaştırdık. Aynı ay içerisinde ikinci turnuvamızı da 16-23 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlemeyi planlıyoruz.” dedi.

7 ülkeden toplam 43 takımın kıyasıya mücadelesine sahne olan turnuvada farklı yaş guruplarında birinci olan takımlar şöyle.

2004-2005 Gurup : DFC Sochi

2006 Gurup : Lokomotiv Moskova

2007 Gurup : Antalyaspor

2008 Gurup A :   Altyn Tac

2008 Gurup B : Lokomotiv Perovo

2009 Gurup : Lokomotiv Moskova

2010-2011 Gurup : DFC Sochi

ANTALYADAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.