Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Hiçbir şeyi dahil etmem

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Her Şey Dahil sisteminin tarihsel sürecini anlattı. Yaklaşık 30 yılda her şey dahil uygulamasının Türk turizmine kazandırdıklarından bahsetti. Türkiye’ de Her Şey Dahil sisteminin mimarı Dr. Cem Kınay turizmin başkentinde Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) nin konuğuydu.

1990 yıllarda turizm sektörüne Dr. Cem Kınay’ın taşıdığı Her şey Dahil bugün başta turizm esnafı olmak üzere ağır eleştirilerin hedefinde. Kalkmalı diyen de var, kalması gerektiğini savunan da. Sistemin Türkiye’yi harcama yapmayan fakir turistlerin cenneti haline getirdiğini düşünenlerin sayısı ise her geçen gün artıyor.

ANTGİAD SORDU

Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) üyeleri sordu, Dr. Cem Kınay yanıtladı.

Uygulanmaya başladığı yıllardan itibaren  Türkiye’nin dünya turizmindeki rekabet ortamında kuşkusuz en önemli silahlarından biri olan Her Şey Dahil uygulamasında bugün hala devam edilmesi gerektiğini düşünüyor musunuz ?

‘HER ŞEY DAHİL DEVAM EDECEK’

Dr.Cem Kınay: “ Hiçbir şeyi dahil etmem. Ama Her Şey Dahil devam edecek. Her Şey Dahil’den sonraki adım ne? O önemli. Yani biz o zaman yeni turizmciydik yeni otelciydik. 90’lı yılların başında kafa yoruyoruz, Türkiye’nin yüzde kaçı All inklusive olmalı? O zaman ki tahminimiz yüzde 20’si yüzde 25’i otelcilerin All inklusive yapardı. Yüzde yüz olacağı hiçbir zaman aklımın ucundan geçmedi. Ama bir gerçek var, bu gerçeğin üzerine gelecek kurulmalı. Yani geleceğin yıldızı sadece All inklusive olamaz.”

ANTALYADAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.