Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Antalya Neden yeteri kadar Faydalanamıyor?

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Antalya il Tarım ve Orman Müdürlüğünce 13. Etap  Kırsal kalkınma yatırımları desteklenmesi programı kapsamın da yüzde 50 hibe destekleri hakkındaki bilgilendirme toplantıları başladı.19 ilçeyi kapsayacak bilgilendirme eğitimlerinin ilk durağı Serik ve Manavgat’tı.

2019 KIRSAL KALKINMA HİBELERİ BAŞLADI

Programla Kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsalda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesinin amaçlandığı açıklandı.

SON BAŞVURU 30 EYLÜL 2019

Gerçek ve tüzel kişiler ile kooperatiflerin de başvurabileceği program çerçevesinde yeni yatırımlarda uygun bulunan projelere yüzde 50 hibe desteği sağlanacağı bildirildi. Projeler için internet ortamında yapılacak başvuruların 30 Eylül 2019 tarihinde sona erdiği hatırlatıldı.


Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen

“ANTALYA DESTEKLERDEN YETERİ KADAR FAYDALANIMIYOR”

Bilgilendirme toplantısının ardından Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen sorularımızı yanıtladı. Özer, Antalya’nın tarımsal potansiyelinin ve üretim kapasitesinin bu tür desteklerden çok daha fazlasını hak ettiğini ancak yararlanamadığını kaydetti. Gerekçelerini açıkladı. toprak sahipleri ve üreticilere seslendi.

ANTALYADAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.