Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Anamas Tohum İsrail Algısını Yıktı

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Anamas Tohum İsrail Algısını Yıktı

Dünyanın en büyük örtü altı tarım sektörü fuarı, Growtech Eurasia Antalya Expo Center’da kapılarını açtı. 30’dan fazla ülkeden 800 firma ve markanın katıldığı fuar yerli ve milli Antalya firmalarını bir kez daha dünya vitrinine çıkardı.21 yılda yazdığı başarı hikayesiyle adeta göğsümüzü kabartan Anamas Tohum çarpıcı açıklamalarıyla tarımda İsrail tohumu algısını Antalya’da yerle bir etti.

Türk Çiftçisinin Tüm Tohum İhtiyacını Karşılarız

Türkiye ’nin tohum ıslahı yaptığını bilmeyenlerin halen çoğunlukta olduğunu kaydeden Anamas Tohum Yönetim Kurulu Başkanı Osman Dirican Türkiye gümrük kapıları kapatır ve tohum ithalatının önüne geçerse yerli tohum üreticilerinin Türk çiftçisinin tüm tohum ihtiyacını karşılayacak güce ve kapasiteye sahip olduğunu belirtti.

Türkiye Bu İşin Kralını Yapıyor

İsrail tohumunun bir şehir efsanesinden ibaret olduğunu vurgulayan Osman Dirican Türkiye yapamaz diyenlere inat ,‘ Türkiye bu işin kralını yapıyor‘ dedi.

Bünyesinde En Fazla Ziraat Mühendisi Bulunduran Şirketiz

Osman Dirican Türkiye’de bünyesinde en fazla ziraat mühendisi bulunduran grup şirketi olduklarına dikkat çekti hedeflerinin Türkiye dışında da ziraat mühendisi istihdam etmek olduğunu kaydetti.

Üreticinin İmdadına Yetişiyoruz

Kimyasal ilaç kullanımına bağlı olarak zaman zaman Türk çiftçisinin ürünlerinin sınır kapılarından geri geldiğini hatırlatan Dirican, bu konuda da Anamas Tohum olarak üreticinin imdadına yetiştiklerini kaydetti.

Güçlü Ekibimiz Hep Sahada

Anamas Tohum’un yurt içi ve yurt dışında  güçlü bir teknik ekiple sürekli sahada olduğunu özellikle iklime bağlı adaptasyon farkları konusunda denemeler yaparak raporlar hazırladığını belirten Osman Dirican bütün bu çalışmaların şaşırtıcı sonuçlar oluşturduğuna dikkat çekti.

Hedefimiz Türk Çiftçisini Mutlu etmek

Anamas Tohum Yönetim Kurulu Başkanı hedeflerinin Yerli tohumda Türk çiftçisini mutlu etmek olduğunu belirtti.

Ayhan Kasapoğlu : Biz Bir Dengeyiz

Şirket ortaklarından ziraat mühendisi Ayhan Kasapoğlu ise yerli tohum üreticilerinin varlığının önemine dikkat çekti ,Yerli tohum üreticileri olmasa fiyatlar ikiye üçe katlar seralar ekilemez dedi.

Tüketimden Üretim Toplumuna Geçmeliyiz

Anamas Tohum Yönetim Kurulu başkanı Osman Dirican son olarak Türkiye’nin tarımda kendi kendine yeten bir ülke haline gelebilmesinin yolunu da gösterdi.

 

 

Antalya Video Haber ve İçerik Hizmetleri için Pr , Turizm , Fuar,Etkinlik vb. AntalyaDailyNews, kaliteli içerik ve kaliteli görsel hizmeti sunar

 

Antalya DailyNews

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.