Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Tütüncü, Zabıta Haftası’nı personeliyle kutladı

2 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...

Zabıta Teşkilatı’nın 193. kuruluş yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Zabıta teşkilatının belediyelerin dışa açılan en önemli yüzü ve aynası olduğunu söyledi.

Zabıta Teşkilatının 193. Yıldönümü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü. “Zamanla belediyeler de değişiyor, ihtiyaçlarda değişiyor. Bu değişen şartlar içerisinde elbette devletin kolluk anlayışı da değişiyor. Daha insan odaklı, daha insan merkezli bir yapı hem belediyeler, hem de devletin diğer kurumlarına egemen oldukça yönetimin anlayışı da değişiyor. İnsan merkezli bir anlayış kendini farklı yönleriyle ve boyutlarıyla gösteriyor” dedi.

“Kepez, 10 yıl öncenin Kepezi değil”

“Değişen anlayışa göre zaman içerisinde kendimizi tekrardan, yeniden revize etmenin yollarını aramalıyız” diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “Kepez’de değişiyor. Kepez 10 yıl öncenin Kepezi değil. Aramızda Kepez’deki değişimi gelişimi özümsemiş arkadaşlarımız var. Kepez’in dünü ve bugününe şöyle bir baktığımızda; çok ciddi değişimler, çok ciddi gelişmelerin olduğunu görüyoruz. Biz de belediye olarak; bu değişen şartlara göre gelişen şehirleşme ortamında bizim de beklentileri karşılamamız gerekli. Böylesi bir süreci hep beraber yaşayacağız. Hemşehrilerimize daha kaliteli hizmet üretebilmek için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Tütüncü’den zabıtalara teşekkür

Zabıta teşkilatının canla başla çalıştığını da dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Teşkilatlarımızın ne kadar fedakârca çalıştığını çok iyi biliyorum. Zabıtalarımız 24 saat vatandaşın hizmetindedir. Bu fedakarlıklarından dolayı hemşehrilerimizin ve ilçemizin adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte zabıta teşkilatımızı güçlendirme ve kuvvetlendirme en önemli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Belediyenin dışa açılan en önemli yüzlerinden birisi biliyorsunuz ki; zabıta teşkilatıdır. Zabıta teşkilatlarının yapacağı hatalar belediyeleri sevimsiz gösterebileceği gibi, fazla müsamahakar davranmakta kamu düzenin bozulmasına sebep olacaktır” diye konuştu.

Zabıtalar belediyelerin aynasıdır

Bazı illerde zabıta ile vatandaşlar arasında yaşanan olumsuz davranışları hatırlatan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü , “Bu olaylar olumsuz neticelerin yaşanmasına sebep olmuştu. Ceberrut bir anlayışı asla kabul etmiyoruz. Ortak bir alanı, ortak bir şehri paylaşıyoruz. Biz toplumun düzenini en güzel şekilde sağlamakla yükümlüyüz. Belediye olarak bunu yaparken de en önemli aracımız zabıta teşkilatımız. Zabıta teşkilatı belediyelerin aynasıdır. Zabıta teşkilatında ortaya koyacağımız yaklaşım şu olmalıdır; yanlış işler yapan insanlar bizlerden çekinmeliler. Yanlışlıktan mağdur olanlar da zabıta teşkilatında belediyenin devletin o şefkati yumuşak yüzünü görmeli. Eğer biz bunu yapabilirsek başarılı olabiliriz” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasını zabıta teşkilatının 193. kuruluş yıldönümünü kutlayarak tamamladı.

ANTALYADAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.