Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

SPOR TURİZMİ ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

OCAK-NİSAN ARASINDA 3 BİN TAKIM

2018’de tüm zamanların rekorunu kırarak 13 milyon 642 bin yabancı turist ağırlayan Antalya, spor turizmi nde de altın çağını yaşıyor. Turizmin başkenti  Ocak-Nisan aylarını kapsayan kamp döneminde yüzde 90’ı yabancı yaklaşık 3 bin takıma ev sahipliği yapacak.

HANECUP’A ORTALAMA 80 TAKIM KATILACAK

The Game Agency Pro  Ceo’su Alexey Scheipinov Mad Sport ile birlikte düzenliyecekleri HANECUP ‘ın 01 Nisanda başlayacağını söyledi. Alexey Scheipinov şu ifadeleri kullandı.Madsports ile birlikte birçok turnuva gerçekleştirdik. Tercihimiz her zaman Türkiye oldu. Rusya’dan getirdiğimiz takımlar turnuvalar sayesinde başta Avrupa takımları olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinden gelen takımlarla maç yapma şansı yakaadı. Türkiye özellikle Antalya bizim için alternatifi olmayan bir destinasyon.1 Nisan da düzenleyeceğimiz Hanecup ’ta  farklı ülkelerden ortalama 80 takımı yine Antalya da buluşturacağız.”

YABANCILAR OTEL VE TESİSLERE HAYRAN

Yabancı futbol takımlarının Antalya tercihlerinde Spor Turizmi nde hizmet veren tesislerin rolü büyük. 5 günlük bir kamp için Antalya’da bulunan VfB Germania Halberstadt takımının Sportif Direktörü ve Teknik Direktörü Antalya’daki tesisler ve imkanlar dan övgüyle söz etti.

ANDREAS PETERSEN / SPORTİF DİREKTÖR-VfB GERMANIA HALBERSTADT

“Organizatörümüze başta çok teşekkür ederiz, Burada çok mutluyuz. Saha, imkanlar ve misafirperverlik tek kelimeyle mükemmel diyebilirim.”

MAXIMILIAN DENTZ / TEKNİK DİREKTÖR-VfB GERMANIA HALBERSTADT

“Kötü hava şartlarından dolayı Almanya’dan korkarak geldik ancak bize taahhüt edilen şartların fazlasını bulduk. Otelimiz ve stadlar bu mevsimde bile harika.”

MAD SPORTS -THE GAME İŞBİRLİĞİ BÜYÜYOR

Madsport ve The Game Agency ortaklığında düzenlenen turnuvalar dünden bugüne yüzlerce futbol kulübünü Antalya’ya taşırken her geçen yıl katılımcı sporcu sayısı da arttı. Spor turizminde Türkiye- Rusya işbirliğinin adı kimi zaman Lukoilcup kimi zaman Sidestarcup kimi zaman Hanecup oldu. Madsport ve The Game Agency iş birliği dün olduğu gibi bugünde Antalya’da spor turizmini domine etmeye devam ediyor. Üstelik daha da büyüyerek, 2019 la birlikte Türkiye –Rusya işbirliğine Almanya ayağı da eklendi.

MAD SPORTS’UN ALMANYA AYAĞI OD SPORT

Mad Sports‘un Almanya ayağında bulunduklarını kaydeden OD Sport Ceo’su Onur Demirkol amaçlarının Almanya’dan çok daha fazla takımı kamp için Türkiye’ye getirmek olduğunu söyledi.

“Antalya Daily News web sitesinde, Abonelere ait Video haber içerikleri sunulmaktadır.Abonelik için iletişime geçin.info@antalyadailnews.com”

ANTALYA DAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.