Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

SOLFEJ KAPILARINI AÇTI

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Otellerde Türk gecesi yıllardan beri düzenlenen yerli ve yabancı misafirlere  kültürümüzü tanıtmak, eğlendirmek amacıyla yapılan bir şov. Çoğu zaman sadece oryantal veya birkaç  bölgenin folklorik dansı olarak karşımıza çıkıyor.Kısıtlı bir zaman dilimine sıkıştırılan şovlarda Türk kültürünün derinliği ve çeşitliliği tam anlamıyla ortaya konulamıyor.

YABANCIYA TÜRK GECESİ

Side’de uzun yıllar türkü evi konseptiyle hizmet veren Solfej bundan böyle haftada bir gün Türk geceleriyle hem kültürümüzün tanıtımına hem de turizme hizmet vermeye hazırlanıyor.

Karşılamadan içeriğe zengin bir konsept hazırladıklarını kaydeden Solfej’in işletme ortağı Yusuf Coşkun: “Misafirlerimizi mehteranla karşılıyoruz. Lokum ve kolonya ikramımız var.Osmanlı şerbeti ikram ediyoruz. Fasılla başlıyor ve akabinde tüm yörelerimizin kültürlerini yasıtan halk oyunlarımızı sunuyoruz” dedi

HAKAN ERTEKİN VE YUSUF COŞKUN

Solfej’in yeni konseptinin ardında iki önemli isim bulunuyor 2000’li yılların başında Manavgat’ta kurulan Organizasyon Dünyasının sahibi başta festivaller olmak üzere her türlü organizasyonların aranan ismi Yusuf Çoşkun diğeri ise Antalya’da türkü denince ilk akla gelen mekan olan Anadolu Türkü Evi‘nin hem sahibi hem de solisti Hakan Ertekin.

KÜLTÜRLERİN BULUŞMA NOKTASI

Side de bulunan mekan haftanın diğer günleri bölge halkına da hizmet vereceğini kaydeden Coşkun; “Her ay bir ilin organizasyonunu yapacağız.Bir ay Egeye bir aya Güneydoğuya bir ay Karadenize gideceğiz.Bütün kültürleri Solfej’de buluşturmayı hedefliyoruz.Ayda bir düzenleyeceğimiz Türkü, Zeybek, Halay ve Horon geceleriyle Solfej’in eğlence merkezinin yanında bir kültür merkezi olmasını istiyoruz.Kadınlarımıza da Kadınlar Matineleriyle hizmet vereceğiz.” dedi.

SOSYAL SORUMLULUK ORGANİZASYONLARINA ÜCRETSİZ

Solfej‘in sosyal sorumluluk projelerine ücretsiz kullanım imkanı sunduğunu belirten Yusuf Coşkun; ” Manavgat’a katkısı olacak halkımıza dokunacak her türlü sosyal sorumluluk projeleri için bizimle irtibata geçmeleri yeterli.Organizasyonlar için mekanımızı ücretsiz kullanabilirler” dedi

%50 İNDİRİM FIRSATI

Geçtiğimiz hafta açılışını tamamlayan Solfej’in açılışa özel süprizleri de var.Yusuf Coşkun: “01 Ağustosa kadar kına ,nişan,söz veya her türlü organizasyon için (5 ay sonrası için de olabilir) rezervasyon yaptıranlara %50 indirim imkanı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

ANTALYADAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.