Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

OTED MANAVGAT ‘TAN ÇAĞRI

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Otel Temizlik Eğitim ve Dekorasyonu Derneği (OTED) Manavgat Şubesi, üyelerini eğitimlerle bilinçlendirmeye devam ediyor.

OTED ‘TE EĞİTİMLER SÜRÜYOR

OTED Manavgat şubesince,  Sektör Kimya sponsorluğunda sağlanan ” Konaklama İşletmelerinde Kimyasal Maliyeti’‘ başlıklı eğitime yüzün üzerinde otellerin ilgili departmanlarının yöneticileri katıldı.

Sektör Kimya Türkiye satış müdürü A.İlker Akın yaklaşık 2 saat süren eğitimde işletmelerde kimyasal maliyetini arttırıcı unsurları tek tek anlattı çözüm önerilerini gösterdi, katılımcıların sorularını yanıtladı. Akın, İşletmelerde en önemli maliyet arttırıcı etkenin kalifiye ve vasıflı personel eksikliği olduğunu söyledi.

ÇAMAŞIRHANE BÖLÜMÜ

OTED Manavgat şube başkanı Sibel Cingöz kat hizmetleri ve çamaşırhane bölümlerinin üniversite mezunları tarafından çok fazla tercih edilmediğine dikkat çekti. Cingöz , Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu bünyesinde çamaşırhane bölümü açılması için temaslarda bulunduklarını söyledi. Sibel Cingöz, Üniversite bahçesi içerisinde kurulacak bir çamaşırhanenin makinelerini Tolon’un kira ve kimyasal sponsorluğunu ise Sektör Kimya‘nın üstleneceğini kaydetti. Çamaşırhane kurulumu için bir bina ve alana ihtiyacımız var diyen Cingöz Manavgat iş dünyasına seslendi.

“İYİ İŞ ÇIKARACAĞIZ,YATIRIMLARI KORUYACAĞIZ”

Otel Temizlik Eğitim ve Dekorasyonu Derneği (OTED) Manavgat Şubesi Başkanı Sibel Cingöz: “ Bizim en büyük sıkıntımız kalifiye personel eksikliği, Akdeniz üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu’nda çamaşırhane bölümü açılması için bir takım görüşmeler yaptık. Tek ihtiyacımız bir alan ve bina maliyeti, Turizm sektöründe ki işletme sahipleri bu yatırımın karşılanması noktasında destek verirlerse sektörün kalifiye personel ihtiyacı çözülmüş olacak. Çamaşırhanelere her yıl milyonlarca lira yatırımlar yapılıyor, eğitimli personellerimizle hem iyi iş çıkaracağız hem de mevcut yatırımları da korumuş olacağız.” dedi.

ANTALYA DAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.