Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

MERAL MENGİ TECRÜBELERİNİ GENÇLERLE PAYLAŞTI

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Çocukluğu ,eğitim süreci ,iş yaşamı, tercihleri ve daha çok  mücadelesiyle o bir rol model.Çevre Mühendisi Meral Mengi tecrübelerini gençlerle paylaştı.

Manavgat Belediyesi’nin 4 yıl önce başlattığı “Haydi Gençler Kampa”  projesi kapsamında düzenlenen kariyer günlerinin konuğu Çevre mühendisi Meral Mengi idi

MANAVGAT BELEDİYESİ KARİYER GÜNLERİ

Söyleşinin moderatörlüğünü Manavgat Belediyesi Eğitim Koordinatörü Emine Çataltaş yaptı. Çataltaş “Manavgat Belediyesi olarak topluma mal olmuş, mesleğinde kendini ispatlamış, başarı merdivenlerini tırmanmış isimleri gençlerle buluşturarak onlara rol model olmalarını hedefliyoruz.Kariyer günlerimizin amacı gençleri iyi örneklerle buluşturmak” dedi.

TECRÜBELERİNİ ANLATTI

1970 yılında Manavgat’ın Değirmenli köyünde dünyaya gelen Meral Mengi ,önce Manavgat’a ,Antalya’ya ve son olarak İstanbul’a uzanan başarı hikayesini gençlerle paylaştı.

Hayatına çevre mühendisi olarak devam eden Mengi’yi Antalya kamuoyu daha çok siyasetçi şapkasıyla tanıyor. Ancak gençlerin en çok merak ettikleri yağlı boya resimleri, şiirleri ve bir yıl sonra çıkartmayı planladığı kitabıyla edebiyatçı yanı oldu.

MERAL MENGİ “CESUR OLUN”

Gençlere “cesur olun” , diye seslenen Mengi yaklaşık bir saat süren etkinlikte çocukluğundan itibaren hayatının  hemen her alanında ihtiyaç duyduğu çözümleri nasıl bulduğunu örnekler vererek anlattı. Kendi yolunu çizmenin kendi kendini yetiştirmenin, insanın hayattaki anlam arayışına kadar tüm tecrübelerini aktardı gençlerin sorularını yanıtladı.

GENÇLERE KİTAP HEDİYE ETTİ

Meral Mengi’nin bol kahkahalı renkli sohbeti sık sık alkışlarla kesildi. Mengi Sohbetin sonunda kendisini etkileyen kitapları imzalayarak gençlere hediye etti.

ANTALYADAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.