Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Masmo ‘dan Buruk Kutlama

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Manavgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası 1-7 Mart Muhasebe Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulundu, hep bir ağızdan İstiklal Marşını okudu.

MUHASEBE HAFTASINDA BULUŞTULAR

Manavgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası üyeleri Muhasebe Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.Manavgat protokolünün de iştirak ettiği etkinliğe çok sayıda muhasebe meslek mensubu aileleriyle birlikte katıldı.

MESLEK YASAMIZ GÜNCELLENSİN

Meslek mensuplarına seslenen Manavgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Nezih Özgenç 3568 sayılı meslek yasasının artık çağın gerisinde kaldığına vurgu yaptı .Yasanın bir an önce güncellenmesi gerektiğini söyledi.

HÜZÜNLÜ KUTLAMA

Muhasebe Haftası’nı hüzünle karşıladıklarının vurgulayan Özgenç, “Türkiye’nin bir çok noktasında meslektaşlarımız ağır iş yükü altında canları pahasına görevlerini yerine getirme gayreti içerisindeler. Yaşadığımız sorun ve sıkıntılar maalesef son zamanlarda birçok meslektaşımızı görevi başında kaybetmemize neden oldu. İşleri başında hayatlarını kaybeden meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine ve tüm meslek camiamıza başsağlığı diliyorum” dedi.

“SAĞLIĞIMIZDAN OLMAK İSTEMİYORUZ”

Mesleğimiz için sağlığımızdan olmak istemiyoruz diyen Başkan Özgenç meslek mensupları adına isteklerini sıraladı. Masmo Başkanı Nezih Özgenç şu isteklerde bulundu.

“TÜRMOB ve Odaların görüşünün alınarak hazırlanacak güncel MESLEK YASASININ biran önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülerek yürürlüğe girmesini ve mesleğimizi daha iyi koşullara taşımasını istiyoruz. Bu konuda senelerdir her platformda ifade ettiğimiz aşağıdaki düşüncelerimizin yeni yasada yer almasını istiyoruz.Meslek mensubunun veya birinci derece yakınının hastalık, vefat vb. durumlarında MÜCBİR SEBEP hakkına sahip olmasını istiyoruz.Ticaretin sınırının olmadığı ekonomik süreçte, meslek mensuplarına yabancı meslektaşları ile rekabet edebilmeleri için yeşil pasaport hakkı tanınmasını,Dördüncü dönem geçici verginin kaldırılmasını,Beyan ve ödemede yaşanan uzama kaosunu önleyen daha gerçekçi bir düzenleme yapılmasını, Yeni işyeri açacak meslek mensuplarına KOSGEB desteğinin verilmesini istiyoruz.” dedi

2.ATATÜRK FUTBOL TURNUVASI MANAVGAT’TA

Başkan Özgenç , ASMMMO tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Atatürk Türkiye Futbol turnuvasının yine Manavgat’ta düzenleneceğini müjdeledi. Özgenç, 8 Mart dünya kadınlar gününü en etkili bir şekilde kutlamak adına çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

1-7 Mart Muhasebe haftası kutlama programında meslekte 25 yılı dolduranlar başta olmak üzere Masmo tarafından düzenlenen bir çok etkinlikte dereceye girenlere ödülleri verildi.

ANTALYA DAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.