Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

HAYALİNİ MURATPAŞA BELEDİYESİ GERÇEKLEŞTİRDİ

5 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...

ANTALYA-Muratpaşa Belediyesi, bir ulaşım aracı olarak bisikletin kullanımını yaygınlaştırmak için düzenlediği bisiklet sürüş eğitimi sürüyor. 2016’da başlayan bisiklet sürüş eğitimleri, Haziran’da Bayındır ve Soğuksu mahallerinden başladı. Meltem Mahallesi’nde devam ediyor. 

İLK DERS TAYTAY SÜRÜŞÜ

Emel Sevgi Taner İlkokulu bahçesinde devam eden kursta gönüllü eğitmenler, kursiyerlere bisiklet sürme becerisi kazandırılırken trafikte güvenli sürüş eğitimi de veriyor. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği kursta dersler, kursiyerlerin iki teker üzerinde denge kurmalarını sağlamak için taytay sürüşüyle başlıyor.

Taytay sürüşüyle kursiyerler, pedala basmadan ayaklarıyla bisikleti iterek dengede kalmayı öğrenirken, iki teker üzerinde dengeyi kurabilenler sonrasında sağ el altında bulunan arka frenle durma üzerine çalışıyorlar. Kursiyerler 3’üncü dersin sonunda bisiklet üzerinde dengeyi kurup basit manevraları yapabilecek hale geliyor. 

“ÇOCUKLUK HAYALİMDİ”

Kursiyerlerden Nurşen Bildirici, bisiklete binmenin çocukluk hayali olduğunu belirterek, “Geçen yıl bisiklet kursunu son anda duydum ama vakit geçmişti. Bu sene duyar duymaz başladım. Çok mutluyum. Şu an çok güzel bisiklet kullanıyorum. Hocalarımıza ve bize bu olanağı sağlayan Belediye Başkanımız Ümit Uysal’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“KULLANANLARA İMRENİYORDUM”

Songül Güvenbaş ise uzun yıllardır bisiklet sürmeyi çok istediğini söyledi. Bir belediyenin böyle bir kursu açmasını ‘Muhteşem’sözleriyle anlatan Güvenbaş, “Ben bisiklet kullanmasını hiç bilmiyordum. Kullananlardan da imreniyordum. İlk defa katıldım. Sıfırdan başladım. 2 gün oldu güzel ilerlemeler kaydettim” diye konuştu.  

ANTALYADAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.