Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

FC SOLOTHURN İLK KEZ TÜRKİYE’DE

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

İsviçreFc Solothurn ‘ un U16 ve U18 takımlarının Teknik Direktörü Kaan Kahraman Antalya’dan dünya futbol kulüplerine seslendi. “Antalya’ya gelmeyen bence doğru dürüst futbol çalışmıyor”

ANTALYA’YA HAYRAN KALDILAR

Bir haftalık kamp için ilk kez Türkiye’ye Antalya’ya gelen İsviçre’nin Fc Solothurn takımının U16 ve U18 futbolcuları Side Star Resort spor tesislerinde çalışmalarını sürdürüyor. Takımların başında Türk hoca Kaan Kahraman bulunuyor. Fc Solothurn’un  daha önceki yıllarda kamp için İspanya’yı tercih ettiğini kaydeden başarılı hoca bundan sonra tek adresimiz Türkiye olacak dedi.

ANTALYA İSPANYA’DAN DAHA İYİ

İspanya ile Türkiye’deki spor tesislerini karşılaştıran başarılı hoca şu ifadeleri kullandı. “Tesisler burada çok daha güzel. Sahalar çok daha güzel. Bakımlı ve çok güzel çimi var. Tüm sahayı kullanma imkanımız oluyor. Tek fark İspanya’da sahayı 2 saat veriyorlar burada 90 dakika veriyorlar.” dedi.

Fc. Solothorn’un U16 ve U18 takımların da 3 Türk futbolcu bulunuyor. Kendilerine İspanya ile Türkiye’deki kamp imkanlarını karşılaştırmalarını ve hedeflerini soruyoruz. Emre Çelik(15) “Burayı takım olarak çok beğendik. Oteli çok beğendik. Odalar çok güzel.Sahalarda çok güzel. Fazla saha var.Hedefim yüksek bir yerde futbol oynamak istiyorum.”

Kaan Yıldırım(16) “Burada havalar çok daha güzel, İspanya biraz soğuktu, Burada tişört ile antrenman yapabiliyoruz. Burada yemekler de bence çok daha güzel. İnsanları tanıyor konuşabiliyorum. Burası bence çok daha iyi.” dedi

İYİ Kİ MAD SPORT’U BULMUŞUZ

Fc Solothorn’un ilk kez Türkiye’ye gelmesinde Kaan Kahraman’ın yanı sıra Mad Sports’un payı büyük. Kahraman Türkiye’de kamp yapmak için Antalya’yı ve tesisleri iyi tanıyan bir organizasyon firması arayışına geçtiklerini ve Mad Sports’ u internetten bulduklarını kaydetti. Kahraman “İyi ki Mad Sports’u bulmuşuz çünkü her şey yolunda ve süper” dedi.

ALT YAPI ÇOK ÖNEMLİ

Fc.Solothorn takımının altyapısını emanet ettiği Kaan Kahraman aynı zamanda UEFA‘nın farklı ülkelerde görevlendirdiği tek Türk hoca. Türk futbolunu da yakından takip eden başarılı hoca Türk futbolunun alt yapıya çok daha fazla önem vermesi gerektiğini belirtiyor. Kaan Kahraman Türk takımlarından teklif gelmesi durumunda Türkiye’de çalışabileceğini de söyledi.

Kamp için ilk kez Antalya’da bulunan Fc Solothorn bir haftalık sürede iki hazırlık maçı yapacak.

ANTALYA DAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.