Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Altın Portakal ‘Özüne Dönüyor’

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Antalya’da 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali 26 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.Antalya Film Festivali’ne dair detaylar ilk kez basınla paylaşıldı. İki yıl önce iptal edilmesi tepki yaratan ulusal yarışmanın geri dönecek olması dikkat çekiyor. Festivalin afişinde ise Türkan Şoray var.

Bu yıl 26 Ekim-1 Kasım’da 56‘ncı kez sinemaseverlerle buluşacak Antalya Altın Portakal Film Festivali‘nin tanıtımı için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Festival Yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu ve Festival İdari Direktörü Cansel Tuncer‘in katılımı ile belediye binasında basın toplantısı düzenlendi.

100 öğrenci konuk olacak

Muhittin Böcek, kent merkezlerinde, ilçelerdeki salonlarda ve tırlarda açık hava film gösterimleri yaparak halkı coşkuya ortak etmek istediklerini söyledi.Festivalin geleneksel kortejle başlayacağını, açılışla kapanış törenlerinin de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait 10 bin kişilik spor salonunda yapılacağını aktaran Böcek, ulusal film yarışmaları düzenleneceğini ifade etti.

Festivalin önemli bir amacının da Antalya‘nın dünyadaki tanıtımına katkı sağlamak olduğuna dikkati çeken Böcek, ülke genelindeki üniversitelerde radyo, televizyon, sinema, medya iletişim ve görsel sanatlar eğitimi alan 100 öğrencinin festivale davet edildiğini, gençlerin festival programındaki tüm etkinliklere konuk olarak katılacaklarını bildirdi.

1 milyon 357 bin 500 lira değerinde ödül 

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali İdari Direktörü Cansel Tuncer festivalde bu yıl 1 milyon 357 bin 500 lira değerinde ödül dağıtmayı planladıklarını ifade etti.

Uluslararası yarışma da devam edecek

Festival Yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu da festivalde ulusal bölüme ağırlık vereceklerini, uluslararası yarışmanın da devam edeceğini belirtti.

Festival afişinde Türkan Şoray var!

Türkan Şoray’ın ikonik görüntüsünü afişine taşıyan Antalya Altın Portakal Film Festivali, 26 Ekim – 1 Kasım tarihlerinde 56. Yaşını kutlayacak.

ANTALYADAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.