Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

AHMET KUMBUL: HAK YERİNİ BULDU

5 ay önce
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

CHP İl Antalya il başkanı Ahmet Kumbul ve parti yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirdi, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


TÜRKİYE TEK YÜREK OLDU

Kumbul, Ekrem İmamoğlu’nun seçim çalışmalarına destek vermek için Antalya’da bulunan İstanbul seçmenini 32 otobüsle İstanbul’a taşıdıklarını kaydetti.Başkan Kumbul, İmamoğlu’na zaferini getiren gerekçeleri tek tek anlattı.

İşte Ahmet Kumbul’un açıklamasında dikkat çeken detaylar.

“Milletin iradesini gasp edenlere, ülkeyi ekonomik açıdan uçuruma doğru sürükleyenlere karşı İstanbul halkı 23 Haziran’da cevabını sert bir şekilde vermiştir. YSK eliyle yapılan bu hukuksuzluğa karşı, tüm Türkiye kenetlenmiş, tek yürek olmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Örgütü olarak, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, üyelerimiz, gönüllülerimizle Ekrem İmamoğlu’nun seçim çalışmalarına destek vermek, Antalya’da ikamet eden veya o tarihlerde Antalya’da bulunan İstanbul seçmenini İstanbul’a taşımak, seçmenin sandıktaki iradesini korumak için el ele verdik.

ANTALYA’DAN İSTANBUL’A 32 OTOBÜS

19 ilçemizden gelen talepler doğrultusunda, Antalya’dan İstanbul’a 32 otobüsle en temel vatandaşlık görevlerini yerine getirmek isteyen İstanbul seçmenlerini taşıdık.

Tüm Türkiye’deki CHP İl Başkanları, sorumlu oldukları ilçelerde seçmenin sandıktaki iradesinin güvencesi oldu. Bu büyük zafer, demokrasiye, adalete, hakka ve hukuka inanan insanların azmi ve inancı ile kazanıldı. Tek adam rejiminin sandıkta nasıl yıkılacağının tarihteki ilk ve belki de en güzel örneğini verdik.

BÜTÜN MEMLEKETE BAHAR GETİRDİK

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı uzun Adalet yürüyüşünden bugüne, Türkiye’de demokrasiye, Cumhuriyetin temel kazanımlarına, kuvvetler ayrılığına, parlamenter rejime, hukukun bağımsızlığına inanan bütün kesimlerin bütün farklılıkları bir kenara bırakarak yan yana gelmesiyle inşa edilmiş bir süreçtir.

Hatırlarsanız; İYİ Parti’nin, 24 Haziran 2018’deki seçimlere katılabilmesi için, 15 milletvekilimiz Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla istifa ederek İYİ Parti’ye katılmıştı. Milletvekili sayımızın azalacağı gerçeğine rağmen; demokrasinin önüne konulan tuzağı kaldırmak için atılan bu adım, milletin iradesine yönelik gaspa, kumpasa zırh olmuştur.

İYİ Parti ile birlikte kurduğumuz Millet İttifakı ve yukarıda bahsettiğimiz değerleri benimseyen herkesle birlikte yürüdüğümüz bu yolda, ilk olarak Martın Sonu Bahar dedik ve 31 Mart’ta bütün memlekete baharı getirdik

HALK HER ŞEYİ GÖRMÜŞTÜR

Savaş meydanlarında kurulan, köklerinde Müdafaa-i Hukuk ve Kuva-yi Milliye bulunan, Cumhuriyeti kuran Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhur İttifakı liderleri tarafından, çocukların bile inanmayacağı şekilde devletin bekası için bir tehditmiş gibi gösterilmek istendi.

Hâlbuki bu devletin bekası için tehdit olan terör örgütlerini kimlerin el üstünde tuttuğunu, kimlerin devlet sırlarının yer aldığı kozmik odaya kimleri soktuğunu, Oslo’da olan bitenleri, Habur’daki rezaleti, hatta ve hatta 23 Haziran seçimlerine birkaç gün kala terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ve kardeşinden kimlerin medet umduğunu bu halk çok iyi görmüştür.

BU ZAFER ASLA BİR TESADÜF DEĞİLDİR

23 Haziran’daki zafer asla bir tesadüf değildir. 31 Mart’ta elde edilen zaferin, katlanarak büyümüş halidir.Vatandaşın derdine derman olan, haktan, halktan, hukuktan, şeffaflıktan, doğadan, insandan yana belediyelerimizle halkımıza umut olmaya devam edeceğiz.

ÖNÜMÜZDE UZUN VE MEŞAKKATLİ BİR YOL VAR

Son olarak;Artık yerel seçimler bitmiştir. Önümüzde uzun ve meşakkatli bir yol vardır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı bu sonuçlardan bir ders çıkarmalı, ülkenin normalleşmesi için ötekileştirici, ayrıştırıcı söylemlerinden vazgeçmesi gerekmektedir.”

ANTALYADAILYNEWS

alt=
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.